امیربردبار

خبرنگار

برنامه ساز

تولیدکننده محتوا

عکاس

امیربردبار

خبرنگار

برنامه ساز

تولیدکننده محتوا

عکاس

نوشته های بلاگ

ادبیات عجیب مدیرعامل خانه ی مطبوعات در پاسخ به نیامندن به مناظره!

22 ، مهر ، 1399 مطبوعاتی

مهراب رشیدی مدیرعامل خانه مطبوعات و قائم مقام روزنامه ی صبح ساحل دیروز به توییتر پیوست و اولین توییت خود را در حالی نوشت که به نظر می رسید در پاسخ به توییت امیر بردبار سردبیر هرمزگان تی وی بود
مهراب رشیدی در توییتر خود نوشت :

این توییت پر از ابهام و نفرت در حالی منتشر شده است که مهراب رشیدی در سمت مدیرعامل خانه مطبوعات فعالیت می کند و این محل بنا بر اساسنامه وظیفه دفاع و ایجاد همدلی و آموزش را در بین اهالی رسانه بر عهده دارد و جای سوال اینجاست که آیا شخصی با این ادبیات و تفکر استحقاق جایگاه مدیرعاملی این نهاد خصولتی را دارد یا خیر!؟

ماجرا چیست؟

بعد از عملکرد ضعیف خانه ی مطبوعات در برگزاری روز خبرنگار و همچنین رقابت بسیار ضعیف این نهاد خصولتی در برابر یک نهاد خصوصی و اعتراض برخی از رسانه های تحت پوشش خانه مطبوعات و همچنین بیانیه ی عجیب خانه مطبوعات در خصوص پس دادن هدیه روز خبرنگار به استانداری ، امیر بردبار سردبیر هرمزگان تی وی بنا به رسالت خبری خود به صورت کاملا رسمی از دو تشکل خانه ی مطبوعات و همچنین انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان دعوت به مناظره کرد تا در فضایی کاملا رسمی این دو تشکل مشکلات موجود را بیان کنند و هرمزگان تی وی نیز این مناظره را پوشش بدون جانبداری بدهد.

این دعوت امیر بردبار مورد تایید انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان قرار گرفت و این انجمن خصوصی موافقت خود را برای حضور در این برنامه عنوان کرد ولی خانه ی مطبوعات که مدیرعاملی آن را مهراب رشیدی بر عهده دارد تصمیم گرفت که در این برنامه حضور نداشته باشد و این موضوع باعث شد که میان مدیرعامل خانه ی مطبوعات که قائم مقامی روزنامه صبح ساحل را هم بر دوش خود به یدک می کشد و امیر بردبار سردبیر هرمزگان تی وی به بحث و جدال توییتری تبدیل شود.

در زیر بخشی از توییت های امیر بردبار و مهراب رشیدی که به نظر می رسد با هم در ارتباط هستند را خواهید دید.

همانگونه که در توییت های احتمالی انتصابی بین امیر بردبار و مهراب رشیدی مشخص است ، درخواست امیر بردبار بیشتر جنبه ی حقوقی داشته و از خانه ی مطبوعات درخواست داشته یک نفر را برای مناظره به این رسانه معرفی نمایند و برایش هم فرقی نداشته که چه فردی برای حضور در این برنامه اعلام آمادگی کرده و در هیچکدام از توییت های سردبیر هرمزگان تی وی جنبه ی شخصی به کار برده نشده ، اما در دو توییت مهراب رشیدی کاملا مشخص است که ایشان موضوع دعوت را یک دشمنی دانسته و حمله ی خود را به جای دفاع از عملکرد فعالیت خانه ی مطبوعات ، شخصی سازی کرده است

این بدان معنا است که آقای رشیدی به جای اینکه از جایگاه مدیرعامل خانه ی مطبوعات با دعوت رسمی یک رسانه دارای مجوز برخورد کند ، با الفاظی چون کفتار ، کاسه لیس ، دلقک ، دشمن ، احمق و فحش پاسخ داده!

اینجاست که سوال اینکه آیا مهراب رشیدی واقعا با این ادبیات ، استحقاق این جایگاه را در صدر خانه ی مطبوعات دارد یا خیر باز هم پرسیده می شود.

درهمین رابطه طی گفتگوی کوتاهی با امیر بردبار سردبیر هرمزگان تی وی در خصوص دعوت به مناظره آن رسانه از دو تشکل صنفی مطبوعات این پرسش را مطرح کردیم که چرا باید این مناظره برگزار شود.

امیر بردبار در این خصوص گفت : معنی مناظره در زبان پارسی گفتمان، گفتاورد، نگرگویی، هم نگری است.هدفم از دعوت این دو تشکل این بود که هر دو نماینده در خصوص اتهام ها و عملکردها در برابر هم صحبت کنند تا اهالی رسانه نیز تکلیف خود را بدانند.
وی افزود : در این برنامه قصد داریم از دو تشکل ایرادات را بپرسیم و صرفا در خصوص همین ایرادات گفتگو شود و بحث من شخصی نیست اما عزیزانی دوست دارند بحث را شخصی کنند در صورتیکه من همیشه این را ثابت کرده ام که نه اهل جناحی هستم و نه جانبداری از فعالیت گروه یا جناحی را می کنم ، حال اینکه برخی ها به علت نداشتن فن بیان و قدرت دفاع از عمکرد خود احساس می کنند موضوع شخصی است به بنده ارتباطی ندارد.

امیر بردبار ادامه داد : تا به امروز همه ی بحث ها و جدل های این دو تشکل رسانه ای که در استان هرمزگان فعالیت می کنند در فضای مجازی و یا پشت درهای بسته بوده و من فقط خواستم این بحث ها را در کمال احترام روبروی دوربین این رسانه مطرح کنند تا اهالی قلم بدانند مشکل چیست.

سردبیر هرمزگان تی وی در خاتمه افزود : نمی دانم منافع چه افرادی را با این دعوت به خطر انداخته ام و بر این عقیده استوارم که خانه ی مطبوعات یا هر تشکل مربوط به رسانه باید برای دفاع از منافع رسانه های تحت پوشش خود ، جان هم بدهد ، آبرو که جای خودش را دارد.

برچسب:
۱ دیدگاه
  • سهراب 10:11 ب.ظ 4 ، آبان ، 1399 پاسخ

    به نظر من آقای رشیدی آدم خوبی بود.ولی جدیدا برخی رفتارهایی داره که واقعا در شأن و منزلت اجتماعی که داره نیست.این هم مطمئن هستم که این توییت ها کار اون نیست و بهش دیکته شده.

یک دیدگاه بنویسید